STAVBA ROKU 2016

Stavba uspěla v soutěži mezi 64 dalšími objekty různého charakteru. Bytový dům byl zařazen do kategorie typologického hodnocení - "Stavby pro bydlení (bytové domy, rodinné domy, domy pro seniory)". Samotná stavba zaujala porotu hned z několika hledisek, které ve stručném vyjádření shrnul pan František Hadáček (ředitel Státního fondu rozvoje bydlení) - citace: 

"Tento bytový dům je ukázkou velice zdařilého architektonického řešení, které podporuje funkčnost a účelné využití jednotlivých prostor domu a bytů. Důraz na detail provedení a vhodný výběr materiálů jsou všude patrné. Uživatelům bytů jsou k dispozici podzemní parkovací plochy a sklepní kóje pro každý byt. K vysokému komfortu bydlení přispívá i umístění stavby do klidové zóny na okraji lázeňského parku."

Oceněný bytový dům je postaven ve městě Luhačovice v Pražské čtvrti okrajové části lázeňského parku podél nábřeží Pozlovického potoka. Jedná se o objekt se třemi nadzemními podlažími a jedním podzemním podlažím. Třetí nadzemní podlaží ustupuje oproti ostatním. Dům je řešen komplexně pro bydlení včetně s parkováním. Dynamika kubické hmoty objektu je zdůrazněna použitými materiály. Bytový dům tvoří 11 bytů. Byty v suterénu mají vlastní terasy ve formě mini zahrádky. Byty v patrech mají balkóny a lodžie, díky nimž je dosaženo členitosti fasády. Architektonické řešení vychází z principů funkcionalistické architektury s prvky současné minimalistické tendence s důrazem na jednoduchý detail a kvalitou použitých materiálů, přičemž největší důraz je kladen na samotnou funkci, pro kterou se hledá přijatelné estetické vnímání. 

FOTOGALERIE              SOUTĚŽ               ZLÍNSKÝ DENÍK